Stojąc przed dokonania wyboru na temat zakupu mebli ogrodowych, czasami nie wiemy w którą stronę możemy, a nawet powinniśmy podziać nasze oczy. Rzeczywiście z każdej strony jesteśmy dosłownie otoczeni wieloma możliwościami, że aż czasami czujemy ogromny zawrót głowy. Nie wiemy, które z nich okazują się dla nas najlepsze, które podobają się nam najbardziej. Żeby zadanie było zdecydowanie łatwiejsze, doskonałym pomysłem jest sprawdzenie, jakimi właściwościami charakteryzują się poszczególne tworzywa, z jakich wykonywane są meble ogrodowe.

Meble ogrodowe - z jakiego tworzywa?

Aluminiowe meble ogrodowe

Na pierwszy rzut wpadają nam meble ogrodowe, które są wykonane z aluminium. Oczywiście pod żadnym pozorem nie możemy powiedzieć o tym, że słyną one z bardzo dużej popularności. Raczej są one raczej wizerunkiem nowoczesności, a także lekkiej awangardy. Ich niesamowitą zaletą, oprócz tego, że są niesamowicie oryginalne, jest również to, że ich waga jest idealna dla osób, nie lubiących dźwigać ciężkich mebli ogrodowych. W takim razie możemy się domyślać, że zostaną wybrane przede wszystkim przez te osoby, które raczej cenią sobie wszelkiego rodzaju odbieganie od stereotypów.

Drewniane meble ogrodowe

Nie ma co pomijać najbardziej popularnego surowca, jakim jest oczywiście drewno. Chyba każdy z nas może powiedzieć coś na temat drewnianych mebli ogrodowych. Przynajmniej to, że u siebie miał kiedyś taki zestaw, lub nawet miał okazję korzystać z takich drewnianych krzeseł bądź huśtawki ogrodowej, gdy był u znajomych na grillu.

Rzeczywiście drewno odgrywa w ogrodach bardzo dużą rolę, jako meble użytkowe, a także wiele elementów dekoracyjnych. Możemy zatem spodziewać się przede wszystkim bardzo tradycyjnych, a także przytulnych wzorów. Ponadto takie meble są rzeczywiście bardzo solidne i zaliczające się do niezwykle praktycznych. Zresztą kilka przykładów można zobaczyć między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe

Metalowe meble ogrodowe

Zwykle wyglądają niezwykle dekoracyjnie. Jeśli zależy nam na tym, aby były jak najbardziej solidne, to szybko możemy przekonać się o tym, że rzeczywiście metal jest w tym przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jeszcze dodatkowo posiadają dekoracyjne zdobienia wykonane w ramach kowalstwa artystycznego, to czy możemy czegoś więcej oczekiwać do szczęścia? Piękne krzesła, fotele, a nawet huśtawki. Chociaż metal wydaje się bardzo zimny i ciężki, odpowiednio ujęty, doskonale będzie sprawdzał się także w ponadczasowych projektach ogrodowych oraz tarasowych.

Plastikowe meble ogrodowe

Czy w ogóle bierzemy pod uwagę jeszcze inne tworzywa, niż tylko koniecznie metal lub drewno? Jednym z ciekawych propozycji jest na pewno plastik. Wydaje się być na pierwszy rzut oka mało praktyczny. Ale czy na pewno? Wszystko tak naprawdę będzie przede wszystkim zależeć od tego, jak takie meble zostały wykonane. Na pewno tworzywo sztuczne jest niezwykle odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne. Zatem nie musimy się obawiać wilgoci, a ni tym bardziej promieni słonecznych. Na pewno w pierwszej kolejności do głowy przyszły nam takie standardowe krzesła i stolik wykonane z plastiku, które nie cieszą się zbyt dużą odpornością na połamania. Rzeczywiście, jeśli skupimy się na pierwszych lepszych takich meblach, to możemy natrafić na kiepskiej jakości produkty. Warto jednak w tym celu poszukać nieco bardziej, a na pewno znajdziemy nie tylko solidne tworzywo, ale również prezentujące się ponadczasowo, szerokim łukiem omijając niechciany przez nas kicz.

Technorattanowe meble ogrodowe

Jak się można domyślać, powoli dobijamy do końca propozycji tworzyw, z jakich możemy znaleźć meble ogrodowe. Technorattan, jest jednym z tworzyw sztucznych, który na pierwszy rzut oka faktycznie przypomina prawdziwy rattan. Jednak nim na pewno nie jest. Za to jednak wyróżnia się bardzo dobrymi właściwościami, w odpowiedzi na przeróżne czynniki zewnętrzne. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, jak i również doskonale radzi sobie z wilgocią. Technorattan został skonstruowany również w taki sposób, by pod żadnym pozorem nie blaknął pod wpływem działających promieni słonecznych. Czy można chcieć więcej? Okazuje się, że jest to świetny sposób na eleganckie, stylowe i przede wszystkim nowoczesne meble ogrodowe.

Wiklinowe meble ogrodowe

Tutaj już możemy spokojnie przedstawić ostatni surowiec, z którego nadal wykonuje się meble do ogrodu. Wiklina naturalna nie jest już tak popularna jak kiedyś, ale na pewno cały czas odnajduje swoich wielbicieli, którzy nie mogą się pod żadnym pozorem obejść bez charakterystycznych plecionek. W takim razie możemy się domyślać, że takie meble na pewno wyróżnią się dość tradycyjnym fasonem. Chociaż niektórzy projektanci oraz twórcy próbują swoich sił przy wykonywaniu mebli wiklinowych, podążających za obecną modą. Największym uznaniem na pewno cieszy się wiklina barwiona, szczególnie w kolorze białym oraz szarym. Z takim połączeniem, możemy urządzić sobie niezwykle przytulny kącik do wypoczynku. I dzięki temu nie musimy szukać spokoju poza naszym ogrodem.

Meble ogrodowe - z jakiego tworzywa?

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem